Dnes má svátek: Emanuel Zítra: Dita Pozítří: Soňa
csenfrdeplptruskes

Bravantický Brumla 4/2016

 

Slovo starosty:

Dámy a pánové, vážení občané Bravantic.

  Ani jsme se nenadáli a léto uteklo, máme tu podzim a za chvilku konec roku 2016. 

Během letních měsíců se nám podařila opravit budova základní školy, vyměnit svody, opravit hospodářskou budovu včetně vnitřních prostor. Byly provedeny rovněž opravy na klubovně Mysliveckého sdružení Sezinaopravy místních komunikací, ve kterých budeme pokračovat i v roce 2017. Realizovaných stavebních akcí bylo podstatně více. Za zmínku stoji i to, že bude opraven hlavní vstup ke kostelu sv. Valentýna, zejména sloupy, do kterých jsou ukotvena vrata.

Opětovně byla podána na Městský úřad Bílovec projektová dokumentace ke stavbě chodníku. Nyní čekáme na územní rozhodnutí. Pokud vše půjde dobře, po obdržení stavebního povolení můžeme etapovou výstavbu chodníku zahájit. V případě vašeho zájmu o přesné informace umístění chodníku v jednotlivých úsecích se za mnou stavte, rád vám vše sdělím.

Starosta obce Bravantice Ivo Kočíš

Informace pro občany Bravantic.
Z důvodu čerpání dovolených bude Obecní úřad uzavřen od 22. 12. 2016 do 2. 1. 2017. Poslední platby (nákup známek na popelnice, úhrada nájmu apod.) budou přijímány do středy  21. 12. 2016

Dne 25. 10. 2016 v době od 8.00 hod. do 16.00 hod. proběhne vývoz velkoobjemových kontejnerů, které budou opět přistaveny do prostoru před bývalý obchod u p. Kočího.

Od 1. 10. 2016 do 31. 3. 2017 začíná každotýdenní vývoz popelnic. .

zabezpečte své psy! Zamezte jejich volnému pobíhání a ohrožování občanů! Předejdete tak případnému neštěstí!Bulldog

 

Zprávičky z naší školy a školičky

Zprávičky z MŠ Bravantice:

Mateřská škola bude během tohoto období pokračovat v projektech z minulého školního roku „Povídám, povídám, pohádku“ se zaměřením na vyjadřovací schopnosti dětí, sběrem papíru s panem Popelou a projektem Domestos do škol

Nově se školka přihlásila do ekologického projektu „Odpaďáček“. Připraveny jsou akce s divadlem Smíšek, ekologické hrátky s občanským sdružením Hájenka Kopřivnice, beseda s myslivci, návštěva statku pana Svobody, kde přivítáme sv. Martina a oblíbená tvořivá odpoledne plná inspirací

Zprávy ze ZŠ Bravantice:
Prázdniny skončily a nastal opět nový školní rok. V nově opravené zářící budově školy jsme přivítali osm nových prvňáčků, kteří nedočkavě přicházeli do školní budovy a čekali na svůj první den ve škole.  Slavnostního zahájení se zúčastnil pan starosta, který žáčkům předal upomínkové předměty, a paní ředitelka popřála novým žákům hodně úspěchů v učení. 

Co připravujeme pro žáky v novém školním roce?
Především je to nabídka množství kroužků, které ve spolupráci s vyučujícími a rodiči chceme uskutečnit.
Nabízíme tyto kroužky: kroužek dopravní, literárně-dramatický, informatiky, taneční – Zumba, angličtina, sportovní ve ŠD, rybářský, šachový a výuka AJ zábavnou formou a kroužek pro žáky s VPU.

Nedílnou součástí našeho ŠVP pro ZV  „Krok za krokem“ je realizace projektů, které budou zaměřeny na rozvoj čtenářské gramotnosti – Pasování na čtenáře, Záložka do knihy, projekt environmentálního vzdělávání B 72 hodin, kdy chceme zasadit 3 ovocné stromy na školní zahradě, projekt ve spolupráci s VŠB Ostrava – Kabaret plný kouzel a pokusů, kde žáci se seznámí se zákonitostmi chemie a fyziky a nadále se zapojíme do projektu Logické olympiády zaměřené na matematickou gramotnost. 
skola
Ve spolupráci s rodiči připravujeme v podzimních a zimních měsících projektové odpoledne:

 • 4. 11. 2016 – Lucerničkový pochod 
 • 12. 12. 2016 – Mikulášská nadílka v KD Bravantice 
 • 27. 1. 2017 – Školní ples 

  Veškeré informace můžete sledovat na www.zsamsbravantice.webnode.cz

  Zpracovala: Mgr. S. Tulisová, řed. ZŠ a MŠ Bravantice

 

Sokol

Tímto vás zveme do areálu Sokolu Bravantice na mistrovská utkání žáků a mužů.

Rozpis utkání je níže, občerstvení je zajištěno.

ROZPIS ŽÁCI – podzim 2016     
1 Spálov BRAVANTICE 4. 9. 13:30 NEDĚLE
2 BRAVANTICE Jakubčovice 10. 9.  14:00 SOBOTA
3

Vražné

BRAVANTICE

17. 9. 

13:30

SOBOTA

4

BRAVANTICE

Kujavy

24. 9.

14:00

SOBOTA

5

Jeseník n. O.

BRAVANTICE

2. 10.

12:30

NEDĚLE

6

BRAVANTICE

Heřmanice

8. 10.

13:00

SOBOTA

7

BRAVANTICE

Děrné

15.10.

13:00

SOBOTA

ROZPIS MUŽI – podzim 2016

1

BRAVANTICE

Zbyslavice

20. 8.

17:00

SOBOTA

2

BRAVANTICE

Petřvald n. M. „B“

27. 8.

17:00

SOBOTA

3

Bílov

BRAVANTICE

3. 9.

15:00

SOBOTA

4

BRAVANTICE

Hodslavice

10. 9.

16:00

SOBOTA

5

Lubina

BRAVANTICE

17. 9.

16:00

SOBOTA

6

BRAVANTICE

Sedlnice

24. 9.

16:00

SOBOTA

7

Příbor

BRAVANTICE

1.10.

15:30

SOBOTA

8

BRAVANTICE

Žilina

8.10.

15:00

SOBOTA

9

Trojanovice-Bystré

BRAVANTICE

15.10.

15:00

SOBOTA

10

BRAVANTICE

Hostašovice

22.10.

14:00

SOBOTA

11

Bartošovice

BRAVANTICE

30.10.

14:00

NEDĚLE

Tréninky
Trenéři Sokolu Bravantice zvou všechny kluky a holky do 15 let na tréninky, které budou každé úterý a čtvrtek od 16.30 hodin, do cca 18 hodin. 
Muži trénují stejné dny od 18 hodin.
Trénovat venku budeme do konce sezóny, pokud to počasí dovolí. 
V zimním období plánujeme tréninky v hale v Dolní Lhotě. Časy a termíny ještě upřesníme.

 

Hasiči informují

Děti z kroužku mladých hasičů se už podruhé účastnili devíti požárních soutěží v celoroční lize mladých hasičů Floriánek Cup 2016. Družstva si vedla dobře v požárním útoku, ale také ve štafetě dvojic, kde se projevila zkušenost z minulých let.  Starší žáci v Závišicích obhájili loňské vítězství v požárním útoku a opět přivezli putovní pohár. Obhájit  toto  prvenství bylo opravdu  těžké.  
Výsledky celé ligy budou v průběhu října zveřejněny na našich nových webových stránkách. Rovněž na nich naleznete různé fotky a videa ze soutěží jak dětí, tak i starších hasičů. 
Kroužek mladých hasičů se na podzim a zimu přesune do tělocvičny naší školy.
Také prosíme občany, aby se v případě odvozu nefunkčních elektrospotřebičů do hasičárny, domluvili na tel. 739 420 198, 604 149 323. 

Nové stránky:
bravantice.ikpo.cz/sdh
sdhbravantice.webnode.cz

 

Skauti

Skautský tábor v Radíkově.

O prázdninách jsme se skauty vyrazili do Radíkova. Stany s podsadami, hlína, smrky, polní kuchyně, bylinky a vojenská sprcha nás na dálku vítali. Sluníčko sice moc nehřálo, ale i přesto někteří odvážlivci neváhali splnit bobříka plavání v blízkém jezírku. Ranní vstávání s rozcvičkou od Ameriky a Domyšníka probralo všechny až do večera, který jsme většinou trávili s kytarou u táborového ohně. Nechyběly samozřejmě ani humorné scénky a hry jako Pepo, řekni to Pepovi. Po večerce nastoupily hlídky, které hlídaly naše sny, ve kterých jsme běhali po lesích a chytali divočáky, nebo bojovali s draky. Celým táborem nás provázelo dračí srdce, které sice dostal zlý člověk, ale ono samotné bylo tak dobré, že se obětovalo pro druhé. Navštívili jsme Kamelot a obnovili rytířský slib, dostali jsme se až do dračí sluje a na hrad zlého Einona. Poslední večer tábora patřil slibu vlčat a světlušek, na který se děti celý rok připravovaly. Zapálili jsme slavnostní oheň a děti přistupovaly ke slibu. Po slibu jim byl propůjčen slibový odznak. Nová vlčata a světlušky si vzájemně gratulovali a ostatní skauti je povzbuzovali, aby nezapomínali konat dobré skutky. Radostný večer končil večerkou. Drželi jsme se za ruce a zpívali: „… v lesa klín padl stín, hasne již vatry zář. Svatý mír kráčí z hor, usíná Boží tvor. Dobrou noc.“

IMG 3687 MG 3642IMG 3952

 

Rybáři

Noční rybářské závody
Po červnové účasti členů místní organizace Českého rybářského svazu na Dni obce Bravantice připravoval výbor rybářského spolku III. ročník Nočních rybářských závodů na přehradě v Bravanticích Ty se uskutečnily v rámci akcí „Bravantický okoun“ 27. a 28. srpna 2016.

Této největší rybářské akci předcházela reklama nejen na naších webových stránkách. Chtěli jsme si vyzkoušet novinku, která by zajistila vyšší účast z řad rybářské obce – a to prezentaci předem spojenou s postupným obsazováním startovních míst. Je třeba říci, že se tato možnost osvědčila – předem se přihlásilo 31 rybářů, dalších 5 pak na místě před závody… Proto této zkušenosti využijeme i při organizování „Jarních rybářských závodů“, které se uskuteční na Serváce v sobotu 13. května 2017.

Zbývá dodat, jak se rybářům na nočních závodech vedlo: Především všem konečně přálo hezké počasí a tak ryby braly téměř po celou noc… A co více si lze přát! Druhou devízou byla dobrá přátelská nálada, podpořená občerstvením v rybářské chatě, kde si pozornost zasloužily nejen ryby na roštu, ale také pstruží polévka po balkánském způsobu, kterou uvařil předseda dozorčí komise MO Miroslav Mynář…

A nakonec výsledky: Opět jako na Jarních závodech zvítězil Martin Zámrský z domácí organizace ČRS, který získal kromě rybářského navijáku a dalších drobných cen už druhou rybářskou mimo pstruhovou povolenku na rok 2017. Všem přítomným se mohl pochlubit největší ulovenou rybou – 84 cm dlouhým amurem… Nejlépe si asi zachytal další člen MO ČRS Bravantice Marek Solnický, který kromě amura ulovil 9 mírových kaprů a s 563 body obsadil
2. místo. Na 3. místě skončil Mojmír Hanslík z MO ČRS Opava, který ulovil dva amury a úhoře. Pro další ceny si při závěrečném hodnocení přišli: 4. Michal Hanus z MO ČRS Fulnek, 5. Pavel Pastušek z MO ČRS Karviná, 6. Vlastimil Černoch z MO ČRS Vítkov a 7. Ondřej Weis z MO ČRS Bravantice.

S blížícím se koncem sezóny nás ještě čeká podzimní zarybnění nádrže a poté příprava výroční členské schůze místní organizace, která se bude konat druhou lednovou sobotu – 14.1.2017

DSCN0588DSCN0592DSCN0604

 

Společenská rubrika

Jubilanti - významné životní jubileum oslaví: 

 • FINSTERLE Václav  80 let
 • MAREJKA Ondrej  75 let
 • TÍŽKOVÁ Marie  70 let
 • AVELEK Jaromír  65 let
 • LAPÁČKOVÁ Anna  65 let
 • TOMÍČKOVÁ Emilie  65 let
 • KOVÁŘÍK Vlastimil  65 let
 • ŠAJEROVÁ Vlasta  60 let
 • VEČERKOVÁ Alena  60 let
 • VÝTISK Antonín  60 let
Narodili se nám
 • HAVELEK Oliver 
 • POLÁK Matyas
 • HON Maxmilián
 • RUBÍNA Mateo
 • KAŠTOVSKÝ Felix
 • TOMÁŠEK Teodor
Opustil nás
 • ŠPRLA František

  Věnujme tichou vzpomínku.

Všem jubilantům i novým
občánkům přejeme mnoho zdraví,
štěstí, lásky a rodinné pohody.

  pdf Bravantický Brumla 4/2016 (3.13 MB)  

Vytisknout E-mail