Dnes má svátek: Emanuel Zítra: Dita Pozítří: Soňa
csenfrdeplptruskes

Bravantický Brumla 3/2017


Slovo starosty:

Dámy a pánové, vážení občané obce Bravantice

Začínáme druhou polovinu roku 2017. V tomto čtvrtletí budou hlavně probíhat práce na budově Obecního úřadu. S tím budou spojená i provozní omezení chodu Obecního úřadu. Chod pošty zůstane nedotčen. Po dobu oprav budete o jakýchkoliv provozních změnách  informováni prostřednictvím webových stránek obce, rozhlasem nebo oznámením, které bude vyvěšeno. Kdo oznámil svůj e-mail, dostane zprávu do svého PC. 

Neméně důležitou velkou akcí je oprava opěrných zdi na toku SEZINY. Práce budou realizovány v období od 10. 7. do 20. 12. 2017. S touto opravou budou  souviset dopravní omezení, stanovená dopravními značkami  na silnici III. tř. vedoucí přes obec.  Chtěl bych vás touto cestou požádat o maximální trpělivost a ohleduplnost. Změny se budou týkat těchto lokalit:
1) v horní části obce, proti domům p. Kučery Josefa č.p. 66, p. Kapičakové Marie a p. Vřeského Pavla č.p. 40, před Bus zastávkou,
2) v zatáčce proti domům p. Restlové Marie č.p. 100 a p. Barnošakové Šárky,
3) úsek je před vjezdem do hasičárny,
4) část je u mostu Rybaspolu. V některých opravovaných opěrných zdech jsou kanalizační výústě od jednotlivých RD. Prosím všechny, kterých se to týká, aby si pohlídali vrácení výústí na své místo. Tento požadavek jsem již vznesl v době, kdy se oprava projektovala, ale nemohu být všude. 
Na kraji léta chci všem popřát příjemnou dovolenou, hodně sluníčka a pěkných zážitků.

Dne 15. 7. 2017 proběhne v areálu hřiště TJ SOKOL Bravantice turnaj o pohár starosty obce Bravantice. Všichni jste zváni a přijďte podpořit váš tým.

Starosta obce Bravantice Ivo Kočíš


Chcete zdarma kotel?
Využijte právě probíhající Kotlíkovou dotaci, určenou jen pro
6000 zájemců!
www.dotacnikotle.eu
tel.: 777 698 398

Upozornění finančního úřadu:  Daň z nemovitých věcí – r. 2017

Pokud vlastník nemovitých věcí dodnes nezaplatil daň z nemovitých věcí za rok 2017, ať tak učiní nejpozději do 7. 7. 2017 Tato daň měla být většinou poplatníků uhrazena do 31. 5. 2017. Jestliže vaše dlužná daň z nemovitých věcí nebude uhrazena v uvedené náhradní lhůtě, může správce daně vymáhat tento nedoplatek daňovou exekucí dle zákona č.280, daňový řád. Nejrychlejší úhrada dlužné daně z nemovitých věcí je převodem z účtu nebo platba přímo na pokladně finančního úřadu – Územního pracoviště v Novém Jičíně (ÚzP) – v úředních dnech (pondělí a středa) mezi 8.00 – 12.00 hod., 13.00 – 16:00 hod., či mimo úřední dny, ale po předchozí telefonické domluvě na 606 727 882, Otakar Polák, ÚzP N.Jičín – 3.patro, č.dv.419, cca od 6:10 do 13:00 hod. Možná je také platba na poště složenkou, kterou jste v průběhu dubna a května 2017 obdrželi od finanční správy (neplatíte poštovné) nebo složenkou typu „A“ s jejímž vyplněním vám jistě poradí pracovníci pošty.  V případě nejasností ohledně úhrady této daně – tedy zda máte daň zaplacenou nebo ne – volejte ve všední dny mezi 6:00 až 13:00 hod. správci daně – Otakar Polák, telefon: 606 727 882.

Senior klub

20. 5. se sešli naší senioři i ostaní návštěvníci na tradiční „vaječině“ v pěkném hasičském areálu. Kromě dobrého jídla a pití nás provázela skvělá nálada a pohoda, za což dík organizátorům a všem, kdo přišli. Bylo příjemně, návštěva hojná, počasí akorát. Těšíme se na Vás všechny znovu za rok na této tradiční akci.

Zveme všechny seniory z klubu 12. 7. na „tvarůžky“. Vracíme se zpět na MEXIKO!!! Jedeme linkovým Autobusem ve 14.30 směr Vřesina. Jízdné si platí každý sám, tvarůžky zdarma. Nezapomeňte! 12. 9. se vydáme dále. Pojedeme na zámek Buchlovice, který patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům v ČR. Navštívíme také muzeum Tupeské keramiky v obci Tupesy. Přesný čas odjezdu bude včas oznámen.   

26.9. Zájezd do divadla na činohru „Zkrocení zlé ženy“. Přejeme všem hezké létoZ Veselého kopce na Zelenou Horu přes pivovar Rebel


Obec Bravantice pořádá zájezd ve dnech
7. – 8. 10. 2017
do Hlinska v Čechách, Havlíčkova Brodu a Žďáru nad Sázavou
Zájemci se mohou přihlásit písemně u p. Věry Šustkové
ve dnech 17. – 31. 7. 2017
na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo SMS na tel. 724 216 416.

Cena zájezdu: Dopravné pro občany Bravantic zdarma,
pro případné přespolní zájemce 400 Kč.
Ubytování na internátě ve Žďáru nad Sázavou: 230 Kč Stravu,
vstupné do muzeí a na výstavy si hradí účastníci sami.
Kapacita autobusu: 49 osob


PROGRAM ZÁJEZDU:

7. 10. odjezd v 6.00 h, dopoledne navštívíme skanzen na Veselém Kopci u Hlinska, kde ochutnáme bramborové speciality, které pak na exkurzi v pivovaru Rebel v Havlíčkově Brodě zapijeme dobrým pivem a po večeři se přesuneme na ubytování do Žďáru nad Sázavou.

8. 10. dopoledne volný program ve Žďáru nad Sázavou, dle zájmu je možné účastnit se prohlídky historického centra nebo navštívit Modelové království (železniční modely) nebo si jen tak projít město a okolní přírodu, odpol. společně navštívíme kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, který je Národní kulturní památkou zapsanou na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. návrat ve večerních hodinách. Změna programu vyhrazena, časy budou upřesněny.

Na přihlášky před nebo po termínu přihlašování nebo ústní formou nebude brán zřetel.


Zprávičky z naší školy a školičky

Vážení občané a přátelé školy, tentokrát se s vámi chceme podělit o naše zážitky ze školních lavic jiným způsobem, než na jaký jste zvyklí. Představujeme vám foto z akcí, které jsme uskutečnili do konce školního roku. Více můžete shlédnout na našich stránkách:  www.zsamsbravantice.webnode.cz Co bude čekat na naše žáky v novém školním v MŠ a ZŠ Bravantice? To neprozradíme, protože bychom se neměli na co těšit. Tajemství má zůstat tajemstvím.

Slavnostní zahájení školního roku
2017/2018  4. září 2017 v 8.00 hodin

Všem přejeme krásné a pohodové prázdniny. Kolektiv zaměstnanců ZŠ a MŠ Bravantice Ve škole v době prázdnin se uskuteční dokončovací práce nových prostor školní družiny, která bude otevřena 4. září 2017.  


Sokol

Tímto Vás zveme 15. 7. 2017 do areálu Sokolu Bravantice na turnaj v minifotbale. Turnaj začíná v 9 hodin ráno a bude trvat asi do 16 hodin, občerstvení je zajištěno.

Blahopřejeme naším žákům, kteří vyhráli svoji soutěž v ročníku 2016/2017. Zároveň děkujeme všem, kteří se podílejí na přípravě.

Rovněž blahopřejeme naším mužům, kterým utekl postup o jeden bod. Taky tady děkujeme všem, kdo pomáhá s přípravou a pořádáním domácích zápasů.

fotbalisti

Výsledkové tabulky 2016/2017

Muži – III.třída ročník 2016/2017

  Družstvo Z Skóre B
1. FK Hodslavice 22 59:46 46
2. TJ Trojanovice Bystré 22 43:41 41
3. TJ Sokol Bravantice 22 53:34 40
4. TJ Sokol Žilina 22 40:30 38
5. SK FK Prosperita - Bartošovice 22 43:39 37
6. TJ Sokol Sedlnice 22 45:36 36
7. FK PRIMUS PŘÍBOR 22 50:57 33
8. TJ Petřvald B 22 32:30 31
9. FK Bílov 22 47:56 30
10. TJ Sokol Zbyslavice 22 47:47 28
11. Spartak Lubina 22 33:41 25
12. TJ Sokol Hostašovice 22 20:55 11

Žáci – Okresní soutěž sk.

  Družstvo Z Skóre B
1. Bravantice 12 94:23 32
2. Děrné 12 54:11 29
3. Jeseník 12 41:30 18
4. Vražné 12 34:40 17
5. Spálov 12 55:43 14
6. Kujavy 12 36:46 9
7. Heřmanice 12 8:129 1

 


Hasiči informují

Sbor dobrovolných hasičů vás zve koncem srpna na Ukončení prázdnin pro děti a večerní karneval pro dospělé v areálu naší hasičárny. Součástí budou různé hry pro děti a také střelba ze vzduchovky nebo z luku. Přesné datum se včas  dozvíte z plakátů.

Jednotka naší obce disponuje prostředky na likvidaci bodavého  hmyzu. V případě potřeby se na nás občané mohou obrátit na tel.737 963 400 v podobě SMS zprávy. Po této zprávě budete kontaktováni a vybraní členové naší jednotky po posouzení provedou odstranění tohoto hmyzu. 

Dále informujeme, že kroužek mladých hasičů po dobu školních prázdnin nebude a začne až 6. září opět v hasičárně. Na fotkách můžete vidět část letošních úspěchů jak dorostu, tak i mladých hasičů na různých soutěžích.

hasici 1hasici 2

 

Náš sbor organizuje sběr elektrospotřebičů v obci. Proto prosíme občany, aby své nefunkční televize, pračky, ledničky a jiné elektrospotřebiče přivezli po domluvě  na tel.739 420 198, 604 149 323 do hasičárny. Bližší informace na našich webových stránkách. Přejeme občanům příjemné letní měsíce a v případě dlouhotrvajících tropických dní prosíme o maximální pozornost při rozdělování otevřeného ohně. I my chceme mít poklidné prázdniny.  Děkují bravantičtí hasiči. Naše web.stránky:
bravantice.ikpo.cz/sdh
sdhbravantice.webnode.cz


Myslivecké sdružení Sezina

den zeme Příroda a myslivost Vrcholící léto s tropickými vedry, nedostatkem vody a vláhy, polní sklizňové práce, letní bouřky s lokálními záplavami, to vše ohrožuje zvěř a její mláďata. Těmto negativním přírodním jevům nemůžeme zabránit. Děkujeme proto občanům, že v tomto kritickém období respektují ohleduplný přístup k vyvíjejícímu se životu v naší krajině a tím eliminují další   případné ztráty na naší zvěři.  Jsou však i příznivější skutečnosti. Naše spolková místnost může opět plně sloužit nám i veřejnosti. Nehrozí již další promokání stropů při deštích. Budova dostala zcela nové kompletní zastřešení i nové vchodové dveře a tím získala na vzhledu i funkčnosti. Vřelý dík panu starostovi Ivo Kočíšovi a zastupitelům obce za jejich pozornost k našim potřebám. Částečnou odezvou na vstřícnost vedení obce je náš každoroční příspěvek na Den obce střelnicí pro děti i dospělé. Pochoutkou je rovněž pravý zvěřinový guláš. Částečně jsme odstranili pletivo a kůly na oplocených obecních pozemcích, na kterých se uskutečnila výsadba zeleně a není již ohrožen její vzrůst.  Pozemkové úpravy na katastru obce již přinášejí zasloužené ovoce. Na toulkách přírodou už můžeme mnohem více pozorovat pestrobarevné kodrcající bažantí kohouty a panáčkující ušáky. Pokračujeme ve výstavbě a opravách potřebných mysliveckých zařízení. Zpracovali jsme zvěřní políčka a vyseli na nich dobroty pro podzimní a zimní strádání. V následujících letních měsících prázdnin a dovolených přejeme občanům a hlavně dětem, aby si užili pobytu u vody, nasbírali množství chutných lesních plodů a vydováděli se na rozkvetlých loukách plných vonících květů.

Zdeněk Pilich


Skauti

Konec skautského roku Blíží se konec školního roku a taky zakončení skautského roku. To, jak už tomu bývá, završíme skautským táborem, tentokrát v Nedašově. Pro děti jsou přichystány sportovní disciplíny, dílničky, ve kterých budou tvořit, hry a ještě mnoho dalšího. Celý program se bude odvíjet v přírodě, vlčata a světlušky si zkusí, jaké je to být bez elektřiny, pohodlné postýlky a vany. S koncem bývá spojeno také závěrečné hodnocení, a proto bych se ráda ohlédla za tím, co jsme během roku prožili. Sedmikrásky se zúčastnily Svojsíkova závodu, Kudlanka, Locika a Bulík absolvovaly hradní rádcovský kurz, zúčastnili jsme se tříkrálové sbírky, někteří skauti a roveři byli na střediskové chatě, v rámci celostátní akce Skautský dobrý skutek jsme se rozhodli vyčistit alespoň malé kousíček Seziny a na jaře jsme měli víkendovku v Odrách. 

skaut3skaut1

Na konec chci už jen dodat, že všem vedoucím, rádcům a podrádcům patří velký dík za to, že obětují svůj volný čas tomu, aby nezištně dělali něco pro druhé.  Děkuji.


Rybáři

Čas na rybách strávený se do života
ne
počítá…

rybari 1JARNÍ SEZÓNA SE ROZBĚHLA NAPLNO počínaje rybářskými závody na přehradě v Bravanticích. Navzdory „zmrzlým mužům“ Pankráci, Serváci a Bonifácovi jsme pro konání závodů opět zvolili květnový termín a to navíc sobotu 13. a doufali v hezké počasí. Ráno bylo sice zataženo a déšť hrozil, ale nakonec všichni rybáři, kteří přijeli na závody – a bylo jich rekordních 53 – přivítali příjemné dopolední polojasno. Ryby braly dost nepravidelně, na některých úsecích vůbec. Všichni, kteří své ryby zdolali, však byli nadmíru spokojeni, neboť většina kaprů měla více než půl metru.

Největšího – 60 centimetrového – ulovil Petr Hradil a tak získal za 1. místo krásný pohár, krajskou mimo pstruhovou povolenku na rok 2018 a další ceny. Druhý v těsném závěsu skončil Ladislav Šmíd, který ulovil kapry tři o celkové délce 159 cm. Na třetím místě byl pak Pavel Jedinák s kaprem 59 cm dlouhým. Pro další ceny si přišli Martin Zámrský, loňský dvojnásobný vítěz závodů, dále Miroslav Varlo, Miroslav Skalák, Petr Švarc a Pavel Přistal, který sice neulovil žádnou rybu, ale vylosoval si cenu útěchy – rádio. Věříme, že řada z rybářů se už nyní těší na srpnové, tentokrát dvoudenní (noční) závody. Termín je jako vždy poslední srpnový pátek a sobota, to je 25. a 26. 8. Všechny potřebné informace i přihlášky budou z kraje července na naších webových stránkách  www.okoun.webnode.cz. Abychom nepsali jen o lovu sladkovodních ryb, je třeba si připomenou, že od 16. června se mohou věnovat rybáři také lovu ryb dravých – sumců, candátů a štik…. A zapsat si tak do přehledu o úlovcích nějakou skutečně trofejní rybu…

rybari 2V červnu jsme také ukončili vzdělávání dětí, budoucích adeptů Petrova cechu, v rámci kroužku mladých rybářů v bravantické základní škole. Tak jako v roce 2016  jsme některým dětem předali krajskou povolenku na letošní rok zdarma! Věříme, že většinu z nich rybolov natolik zaujme, že se stane protiváhou mnohdy nesmyslných počítačových her, plných násilí…

V květnu se uskutečnila v Ostravě územní konference Českého rybářského svazu, která zhodnotila činnost 60 místních organizací ČRS v kraji a stanovila další cíle a záměry rybářských spolků na závěr roku i rok příští.  Pokud jde o některé změny, tak delegáti schválili například cenu ročních krajských povolenek na 1600 Kč na mimo pstruhové revíry a 1700 Kč na revíry pstruhové. Zvýší se také členský příspěvek u dospělých rybářů na 500 Kč. Počítá se také s dobudováním krajského školícího střediska v Roudně, kde bude ubytování pro cca 8 lidí a půjčovna loděk pro lov na Slezské Hartě atd.

Nakonec si připomeňme smutnou zprávu, která nás zastihla 21. května. V tento den nás náhle opustil navždy jeden z nejobětavějších funkcionářů a vášnivý rybář, Jiří Hlobil z Bílovce. Nechť je tichá vzpomínka na něho poděkováním za všechno, co pro naší bravantickou rybářskou organizaci nejen ve funkci ekonoma a pokladníka udělal. Čest jeho památce!


Společenská rubrika

Jubilanti - významné životní jubileum oslaví: 

  • Miroslav  JANURA   60 let
  • František TOMÁŠEK   70 let
  • Hana BESTOVÁ   70 let
  • Marie VEČERKOVÁ   85 let

Opustil nás
    • Lucie  DOBEŠOVÁ
Věnujme tichou vzpomínku.

Všem jubilantům i novým
občánkům přejeme mnoho zdraví,
štěstí, lásky a rodinné pohody.

pdf Bravanticky Brumla 3/2017 (2.22 MB)


Vytisknout E-mail