Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Dnes je pátek, 26. 4. 2024, 12:02:41

Svátek má Oto

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Světový den duševního vlastnictví
  • Mezinárodní den vzpomínky na Černobyl

Zítra má svátek Jaroslav

Počasí dnes:

26. 4. 2024

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 7 až 11°C. Noční teploty 5 až 1°C.

rozšířené vyhledávání ...

Český rybářský svaz Bravantice

Typ: ostatní

Mimopstruhový revír Bravantice 1A obhospodařuje místní organizace ČRS Bravantice. Rybářský revír tvoří  vodní nádrž v obci téhož jména, která má rozlohu 2,8 ha, a proto patří k revírům místního významu. Znamená to, že rybáři organizovaní v jiných MO ČRS, mohou nádrž navštívit jen dvakrát v kalendářním týdnu. Nádrž je velmi dobře zarybněna kaprem, amurem, línem, úhořem, karasem, štikou, candátem, okounem, bílými rybami, lze ulovit i sumce. Před rybářskými závody Bravantický okoun, které se každoročně konají v září nebo říjnu, se pouštějí do vody i pstruzi duhoví a siveni. Míra kapra je zde od 40 do 70 cm, jinak se chytá bez omezení dle rybářského řádu. MO nemá vlastní rybochovná zařízení, takže je odkázána při zarybňování na jiné organizace.

Nádrž se nachází v Moravskoslezském kraji mezi městy Klimkovice a Bílovec a patří do krajského hospodaření pod výbor územního svazu ČRS Ostrava. Je velmi dobře dostupná pro motoristy, neboť nad Bravanticemi je sjezd z dálnice od Ostravy a zanedlouho bude také z opačné strany.

O zdárných chod téměř třistačlenné rybářské organizace se stará výbor, který se schází pravidelně vždy poslední čtvrtek v měsíci v rybářské klubovně za obecním kulturním domem. Klubovna je po rekonstrukci a využívá ji k zasedáním i výbor Klubu seniorů. V letním období rybáři využívaji i chatu na hrázi nádrže a hlavně pak při Jarních rybářských závodech a rybářských závodech Bravantický okoun.

Více zde: https://rs-okoun.webnode.cz/

Vytvořeno: 10. 4. 2019